Kanada’nın en sık tercih edilen şehirleri arasında Vancouver yer almaktadır. Gerek ılıman iklimi, gerekse benzersiz bir yaşam fırsatı sunmasından dolayı sıklıkla tercih ediliyor. Aynı zamanda dünyanın en yaşanılabilir şehirleri arasında gösterildiğini hatırlatmakta fayda var. 

Kanada Vancouver

Saat Farkı: 10 saat geri
Türkiye’den ulaşım: British Airways, Lufthansa, THY, vb ile Avrupa aktarmalı olarak ulaşılabilir.
Uçuş Süresi: 13,5 saat
Şehir içi ulaşım: Metro, Tramvay, Otobüs, Deniz Otobüsü, Taksi
En iyi Sezonları: Haziran, Temmuz, Ağustos, Eylül
Nüfus: 611,869
Ekonomi:
Ağaç ve ağaç ürünleri, Madencilik, Bilişim, Biyoteknoloji, Turizm, Film-Sinema
Görülmesi Gereken Yerler:
Stanley Parkı – Granville Island (alışveriş, eğlence bölgesi) – Vancouver Aquarium (akvaryum) – Yaletown bölgesi – Dr. Sun Yat-Sen Classical Chinese Garden (Çin bahçesi) – Lynn Canyon Park – Grouse Mountain (kış sporları merkezi) – Van Dusen Botanical Garden (botanik bahçeler) – Harbour Centre Tower: The Lookout! (gözlem kulesi) – Robson Street (alışveriş caddesi) – Cypress Mountain (kış sporları merkezi) – IMAX Theatre (3D sinema) – Vancouver Opera – Jericho Beach (plaj) – Queen Elizabeth Park – Garibaldi Provincial Park – Sunset Beach (plaj) – Granville Public Market (pazar) – University of British Columbia (üniversite) – Punjabi Market (hint pazarı) – Lion’s Gate köprüsü – Chinatown (Çin mahallesi) – Lonsdale Quay bölgesi – Barclay Heritage Square (tarihi evler) 
Müzeleri:
Science World (bilim müzesi) – University of British Columbia Museum of Anthropology (antropoloji müzesi) – Vancouver Art Gallery (sanat müzesi) – HR Macmillan Space Centre (bilim müzesi) – Vancouver Museum (şehir müzesi) – Vancouver Maritime Museum (denizcilik müzesi) 
 
Genel Bilgi:
Kanada’nın 3. büyük şehri olan Vancouver, en güzel şehirlerden biridir. Dünyanın her köşesinden gelen insanlarıyla çok kültürlü bir nüfus yapısına sahip olan kent, Kanada’nın en ılıman iklimine sahiptir.TARİH1870′lerde Granville adlı bir bıçkıcılık merkezi olarak kurulan şehir,1886′da kent statüsü kazandı ve İngiliz Kraliyet Deniz Kuvvetleri kaptanlarından George Vancouver’ın adını aldı.1915′te Panama Kanalı’nın açılmasından sonra kentten Amerika kıtasının doğu kıyılarına ve Avrupa’ya tahıl ve kereste ihraç edilmeye başladı.1930′lara gelindiğinde, Kanada’nın üçüncü büyük kenti ve Büyük Okyanus kıyısındaki en önemli liman olmuştu. Şu an Vancouver Limanı, dünya ölçütlerinde önemli büyüklüktedir.

TURİZM

Okyanus kıyısında olması ve ormanlarla çevrili olması dolayısıyla özellikle hafta sonları aktiviteleri için ideal bir şehirdir.

Golf, Kamping, Kayak, Hiking ve daha birçok doğa sporları yapılabildiği şehrin, sporcular için ayrı bir önemi vardır. Hatta Şehir, 2010 yılında kış olimpiyatlarına da ev sahipliği yapacaktır.

Şehir merkezine yaklaşık 35 dakikalık uzaklıkta 2 tane kayak merkezine de sahip kent, Kuzey Amerika’nın en popüler kayak merkezi Whistler’la tanınır.

Çok çekişmeli geçen National Hockey League’de, Vancouver Canucks buz hokeyi takımının yer alması şehri canlandırır.

Vancouver, Hollywood ve New York’tan sonra Kuzey Amerika’daki üçüncü film üretim merkezidir.

Ayrıca bu şehir ılıman iklimi, dinamik ve kozmopolit yapısıyla eğitim için de ideal bir kenttir.

Vancouver’da Yaşam Nasıldır ?

Kanada’nın en sık tercih edilen, dünyanın en yaşanılabilir ülkeleri arasında gösterilen Vancouver, 4 mevsimin yaşandığı şehirlerden birisidir.

Birçok faklı sektörde ve alanda kolaylıkla iş bulma olanağınız mevcuttur. Ev kiraları veya fiyatları bulunduğunuz sempt’e göre değişiklik göstermektedir.

Birçok farklı milletten insanın ortak buluşma noktası olması, oradaki nüfusun büyük çoğunluğunun göçmen olması adaptasyon konusunda oldukça yardımcı olmaktadır.

Vancouver İklimi Nasıldır ?

Yukarıda belirttiğimiz gibi 4 mevsimi bir arada yaşayabileceğiniz bir şehir sizi karşılamaktadır. Eğer ülkemiz üzerinden bir benzetme yapmak gerekirse İzmir şehrine çok benzediğini söyleyebiliriz.

Yazlar sıcak ve kurak geçer, kışlar ise soğuk ve nispeten yağışlı. Ara sıra kar yağış görülür.

ILAC Dil Okullarında %50’ye Varan Kanada Kültür Merkezine Özel İndirimlerden Faydalanmak İçin Şimdi Bilgi Formunu Doldurun: Uzman Eğitim Danışmanlarımız Sizinle İletişime Geçsin!

Kanada Kültür Merkezi ile başvuru yapan öğrencilerimizin ücretsiz Kanada göçmenlik değerlendirmesinden faydalandığını biliyor musunuz ? Sizde ücretsiz Kanada göçmenlik testine girmek için başvurularınızı bizimle gerçekleştirebilirsiniz.

ILAC Dil Okulu Anasayfasına Dön